Przedstawiony projekt łazienki był sporym wyzwaniem. Aranżacja miała uwzględniać stworzenie spa w pomieszczeniu, które wcześniej nie było łazienką. Inwestorzy mieli ograniczone ruchy w kwestii przesuwania sprzętów, bądź po prostu ustawiania ich tam gdzie jest to najwygodniejsze. Dodatkowo wysokość pomieszczenia miała ok 6 m, co uniemożliwiało instalację oświetlenia tak, jak to wstępnie wymarzyli sobie inwestorzy.

bialespa4_l

Łazienka ma dwoje drzwi, z czego jedne prowadzą do sauny. W związku z tym, od wejścia głównego pojawiły się najbardziej potrzebne instalacje: umywalka oraz WC i bidet. Gotową szafkę z umywalką wybraliśmy z kolekcji firmy Elita Meble – wybór padł na model Barcelona. Miski WC to modele kompaktowe firmy Roca, model Meridian Compacto.

bialespa5

W tym wnętrzu o nietypowym kształcie udało się wykroić miejsce na kabinę prysznicową, którą oświetliliśmy wodoodporną listwą LED, znajdującą się wewnątrz prysznica. Drzwi do wnęki prysznicowej o niestandardowym wymiarze zamówiliśmy od firmy Sanplast, model DJ2L.

bialespa3_ll

Obok umywalek stanęła piękna owalna wanna Kaldewei Classic Duom Oval, a na specjalną prośbę klientki zrezygnowaliśmy ze słuchawki przy baterii wannowej (Focus Hansgrohe, model podtynkowy, napełnianie przez przelew).

bialespa2_l

Ze względu na dużą przestrzeń do istniejącego grzejnika, na ścianie pokrytej boazerią ukryliśmy dwa mniejsze grzejniki firmy Enix, model Libra.

Powierzchnia łazienki: 12m2

bialespa1_l bialespa3_700