Przedstawiam Państwu zestaw dwóch łazienek „Dalmatyńczyk” i „Wrzosowa”. Inwestorzy to małżeństwo, które pragnęło zaprojektować łazienki dostosowane do potrzeb każdego z nich z osobna. I tak łazienka „Dalmatyńczyk” jest łazienką męską, a łazienka „Wrzosowa” łazienką damską.
Dalmatyczyk22k

Głównym motywem, o którym myślał inwestor była czarno-biała mozaika. Wokół niej stworzyliśmy przestrzeń, w której ze względu na niewielkie gabaryty łazienki miała dominować biel. Dla równowagi ściana z drzwiami wejściowymi została w całości pokryta czarną płytką (Paradyż, Secret/ Edeno). Na jej tle wpasował się idealnie czarny grzejnik Bone z Terma Technologie.

Dalmatyczyk4

Łazienka miała być w pełni funkcjonalna i niezależna, w związku z czym pojawiła się w niej kabina prysznicowa (Sanplast KN4/ Free) oraz słupek szafkowy (Elita Meble, Barcelona). Ze względu na fakt, że łazienka będzie pełniła również funkcję gościnnej/ uniwersalnej, wyposażyłam ją w zestaw bidetta Focus (Hansgrohe). Komplet Meridian Compacto z firmy Roca sprawił, że pomimo niewielkich rozmiarów łazienka jest komfortowa w użytkowaniu, a umywalka nie stanowi przeszkody podczas wchodzenia.

Powierzchnia łazienki: 2,8 m2

Produkty zastosowane w projekcie:

Dalmatyczyk12k Dalmatyczyk3