Projekt łazienki 6m2 z przeznaczeniem dla 4 osobowej rodziny z małymi dziećmi. W mieszkaniu jest jeszcze małe pomieszczenie WC.

6sciany

Zadaniem projektanta było zmieszczenie wszystkich funkcji łazienki rodzinnej w jednym pomieszczeniu. Obok ciągu kanalizacyjnego wyznaczyłam ściankami działowymi małe pomieszczenie na pralkę ładowaną od góry, duże kosze na bieliznę oraz liczne półki na chemię oraz akcesoria łazienkowe. Aby nie pomniejszać optycznie pomieszczenia, “pralnię” oddzieliłam drzwiami ze szkła mrożonego a wewnętrzne półki podświetliłam listwami LED. Dodatkowo drzwi te można zamknąć na klucz, tak by dzieci nie miały dostępu do tej części pomieszczenia.

2perspektywa

Pozostała część łazienki, ze względu na maluchy, miała być równie bezpieczna, wybrałam więc ceramikę Roca, kabinę, brodzik i wannę Ravak o łagodnych, zaokrąglonych krawędziach a wszystkie kontakty schowałam w jak najmniej dostępnych miejscach jak szafka pod umywalkowa czy pomieszczenie pralni. W celu uzyskania jak największej powierzchni roboczej obok 60cm umywalki Aplauz z Koła zaprojektowałam szafkę pod umywalkową z dużym asymetrycznym blatem dopasowanym do kształtu wanny – zamówienie pod wymiar.

1gora

Ponieważ dzieci kąpią się główne w wannie a dorośli preferują prysznic – oba sprzęty musiały znaleźć się w tej wielofunkcyjnej łazience. Dla bezpieczeństwa osób kąpiących się wyposażyłam je w baterie Hansgrohe z termostatem. Miejsce na kosmetyki kąpielowe przy wannie to specjalne podświetlane półeczki a pod prysznicem 2 wnęki w ścianie. Mokre ręczniki można suszyć na drążku lub na wygodnym grzejniku łazienkowym Terma Technologie. Sugeruję zastosowanie ogrzewania podłogowego, wtedy przy tylu kąpiących się domownikach łazienka nie ulegnie zawilgoceniu i przyjemnie będzie stać boso na ciepłej podłodze.

0928jp_krl100

W celu optycznego powiększenia łazienki zastosowałam duże powierzchnie luster, które ze względów praktycznych są podklejone matami elektrycznymi osuszającymi parę wodną z tafli lustra. Całość wnętrza dopełniają akcesoria łazienkowe w białym kolorze firmy Roca oraz oświetlenie sufitowe i naścienne firmy Spotline.

0928jp_krl13

Wnętrze, pomimo małej powierzchni i licznych sprzętów, sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości, ale zarazem przytulnego. Taki efekt uzyskano przez połączenia ceramiki Paradyż My Way z dwu komponujących się kolekcji: Crema Marfil w odcieniu ciepłej kości słoniowej o lustrzanej powierzchni przypominającej marmur oraz Noce Naturale odwzorowującej rysunek naturalnego drewna orzechowego. Płytki na ścianach i na podłodze skomponowałam w taki sposób by delikatnie zaznaczyć strefę kąpielową i strefę toalety.

0928jp_krl12

Całość projektu jest bardzo spójna i funkcjonalna, kolorystycznie dopasowana do mniej odważnego klienta.

0928jp_krl1 6klr_jp 5klr_jp 4klr_jp 3klr_jp 2klr_jp 1klr_jp