Inwestorka poprosiła mnie o zaprojektowanie trzech łazienek w jej domu (Ciepłe szarości, Morskie klimaty). Przedstawiam Państwu największą z trzech, łazienkę na poddaszu, która jest niemałym pokojem kąpielowym. Przy tej łazience zastałam już naniesioną pewną koncepcję wnętrza. Inwestorka po środku wybudowała ściankę, która przylega do drewnianego słupa. Znajdują się na niej już przykręcone stelaże podtynkowe zarówno do miski ustępowej jak i bidetu (Roca, Gap). Nie mogłam również manewrować przy miejscach podłączeń wody. Jednym słowem, zaaranżować przestrzeń najlepiej nic nie ruszając. Tak powstały dwie strefy łazienki. Pierwszą wypełnia drewno egzotyczne, w drugiej drewno pojawia się tylko w dopełnieniu. Inwestorka poprosiła również o wybudowanie z płyty g-k półki pod dwie umywalki, tak, aby swobodnie mogła ją obudować płytka. Cała pozostała strefa wokół umywalek ma zostać zabudowana szafkami na zamówienie w kolorze białym. Na blacie znalazły się dwie umywalki Urbi Roca wraz z bateriami Tres Cuadro.

15_KA_Klasyka_poddasze

Druga strefa jest bardziej intymna, dlatego wypełniłam ja niewielką ilością wnęk, które pomieszczą wszelkie buteleczki, mydełka czy perfumy. Inwestorka zdecydowała się na wannę asymetryczną Koło Elipso, którą chciałam wyróżnić nakładając czarną płytkę Velatia Paradyża.

14_KA_Klasyka_poddasze

Na ściance dzielącej dwie przestrzenie umieściłam półprzezroczyste szkło które pozwoliłoby na przenikanie światła a jednocześnie zamknęło przestrzeń.

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich trzech łazienek jest drewno egzotyczne.

Powierzchnia łazienki: 20 m2.

13_KA_Klasyka_poddasze 12_KA_Klasyka_poddasze 11_KA_Klasyka_poddasze 00_KA_Klasyka_poddasze