Pomieszczenie które dostałam do adaptacji, to łazienka w bardzo wysokiej kamienicy, którą zastałam w wersji bardzo klasycznej skromnej całkowicie do przebudowy. Tak też się stało, została całkowicie przebudowana .

05_MK_po20latach

Wyjątkowo problematyczne były zastałe, bez możliwości wyburzenia gzymsy powyżej wysokości 2100mm. Pomiędzy dwoma z nich przebiegała rura gazowa, która tak naprawdę nie wiadomo kiedy zostanie usunięta z Łazienki. Tak więc musiałam stworzyć coś co spowoduje, że wszystkie mankamenty pomieszczenia nagle znikną. I stworzyłam dwie belki z g-k , które wykorzystane zostały jako podciągi oświetleniowe, a pomiędzy nimi ukryta jest rura gazowa.

04_MK_po20latach

Całość pomieszczenia została obłożona Gresem NowaGala z bardzo minimalistycznymi dekoracyjnymi wstawkami ze stali szlachetnej. W łazience pojawia się okno, które również powstaje w trakcie realizacji tylko dzięki temu, iż w środku kamienicy został wybudowany świetlik i właśnie do niego przebijamy się z oknem. Pojawiają się nam również dwie rurki grzewcze, które na razie musza być , a w późniejszym czasie zastąpi je grzejnik TUNE V firmy Terma. Natomiast są one wręcz dekoracyjne. Pomieszczenie mimo swojego minimalizmu musiało być bardzo funkcjonalne, dlatego też przy stelażu podtynkowym Geberit widnieje bateria bidetta Marki Tres. Została dobudowana ścianka 100mm obok umywalki Victoria Roca, która powoduje iż możemy wybudować wnęki na kosmetyki i kwiaty doniczkowe.

03_MK_po20latach

Inwestorka chciała, aby w łazience była kabina otwierana…hmmm… tylko pytanie co z drzwiami , jak mamy tak mało centymetrów. A jednak się udało na brodziku mineralnym Sanplast zamontowana została kabina Kermi z drzwiami wahadłowymi i to jest właśnie moje rozwiązanie na małą łazienkę. W kabinie został zamontowany zestaw z deszczownicą Hansgrohe. W tym samym kształcie dzięki mojej namowie Klientka zdecydowała się baterię podwyższoną z wylewką z kształcie literki U. Tego typu bateria pomaga nam w użytkowaniu.

02_MK_po20latach

Całość wnętrza przepełnia charakter minimalizmu , szarości, luster i gry świateł. Powierzchnia pomieszczenia 3,5m2

06_MK_po20latach 01_MK_po20latach 00_MK_po20latach _MK_po20latach_fk_pki_okno_2 _MK_po20latach_fk_pki_okno _MK_po20latach_fk_kabina_ _MK_po20latach_fk_gzyms_lampa_2 _MK_po20latach_fk_gzyms_1 _MK_po20latach_fk_bidetta_przycisk