Fiolet, biel i czerń w stylu glamour

Z wielką przyjemnością chciałabym przedstawić Państwu projekt mieszkania, do którego przeprowadzka była marzeniem inwestorów już od dłuższego czasu. Po godzinach rozmów i w wyniku wielu ustaleń otrzymaliśmy projekt spełniający nie tylko wymagania estetyczne inwestorów, ale również wykorzystujący w sposób maksymalny każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania.

2KA_H_PK_sty2014

Inwestorzy to młode małżeństwo, pragnący w mieszkaniu stworzyć azyl zarówno dla siebie jak i swojej ukochanej kotki. Z tego względu wiele zakamarków w salonie, kuchni, sypialni czy łazience jest dostosowanych do potrzeb zwierzątka (nieregularne półki na granicy kuchni i salonu, okrągłe otwory we froncie szafki kuchennej, gdzie została stworzona strefa jedzenia, czy chociażby drzwi łazienkowe ze swobodnym otworem dla kotki).

3KA_H_PK_sty2014

Motywem przewodnim projektu był styl glamour. Jednak, aby nie przesadzić z ozdabianiem przestrzeni postawiliśmy z inwestorami jedynie na kilka akcentów w tym stylu, dekorując pozostałe elementy mieszkania fakturą, połyskiem i światłem. Fototapeta w kuchni, ukryta pod hartowanym szkłem, zdradza charakter inwestorów – ludzi młodych, żyjących szybko i intensywnie, łączących życie zawodowe z towarzyskim.

4KA_H_PK_sty2014

W mieszkaniu pojawiają się nowoczesne rozwiązania nagłośnieniowe, rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach, łącznie z łazienką. Sterowanie bezprzewodowe czy gniazda USB w ścianie, to tylko jedne z niewielu rozwiązań na które zdecydowali się inwestorzy.

5KA_H_PK_sty2014

Podczas projektowania przewidzieliśmy wiele miejsc na składowanie. Głębokie szafy pojawiają się w korytarzach, salonie, gabinecie a także kuchni (głębokie szafki ścienne). Ze względu na niestandardową głębokość niektórych form zabudowy, ich wnętrza doświetliliśmy listwami LED. Szafy przechowujące urządzenia elektryczne jak np. drukarki, skanery wyposażyliśmy w dodatkowe gniazda elektryczne.

6KA_H_PK_sty2014

Ściana między gabinetem a sypialnią została otwarta, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Jednocześnie w ścianie zaprojektowane zostały drzwi kasetowe, pozwalające zamienić obydwie strefy na całkowicie prywatne.

Powierzchnia mieszkania: 55 m2

7KA_H_PK_sty2014 8KA_H_PK_sty2014 9KA_H_PK_sty2014 10KA_H_PK_sty2014 11KA_H_PK_sty2014 1KA_H_PK_sty2014