Prezentowana łazienka z pewnością nie należy do typowych. Całe mieszkanie inwestorów skąpane było w bieli, w stylu skandynawskim. Dla zaburzenia tego stylu, inwestorzy poprosili o łazienkę ciemną, zdecydowaną, z niewielkimi akcentami nawiązującymi do stylu z pozostałej części mieszkania.

odcienieczerni6_l

Poszukiwania nuty przewodniej rozpoczęłam od propozycji płytek. Piękne zróżnicowanie czerni miał w swojej kolekcji Tubądzin (kolekcja Vampa). Obudowa wanny (Clarissa, Koło) jako jedyna pozostała w kolorze biały, dzięki czemu światło dzienne pięknie ją podkreśla. Aby pomnożyć światło i dodatkowo rozświetlić pomieszczenie zastosowaliśmy większą ilość luster. Pojawiają się nie tylko nad umywalką, ale również na bocznej ścianie zabudowy meblowej (maskuje pralkę) oraz nad zabudową stelaża WC.

Umywalkę i WC dobraliśmy z kolekcji Roca Gap. Swoją stylistyką najlepiej przybliżają koncept pozostałej części mieszkania. Aby półka nad WC była niższa niż w standardzie został wybrany model stelaża Geberit Duofix H=98. Dzięki temu, przycisk spłukiwania jest niewidoczny, ukryty w półce nad miską.

Ostatnim punktem projektu był grzejnik. Poszukiwaliśmy takiego, który byłby na tyle wąski, aby zmieścić się na ścianie kominowej, ale jednocześnie na tyle długi, aby ogrzać łazienkę. Wybór padł na grzejnik Marlin z Terma Technologie w kolorze czarnym.

Powierzchnia łazienki: 6m2

odcienieczerni5_L odcienieczerni3_L odcienieczerni4_L odcienieczerni2_l odcienieczerni1_L