“Nasze życie zostało obecnie zdominowane przez nieustanny wir zajęć i przesyt nadmiaru informacji. Bardziej niż kiedykolwiek poszukujemy miejsc spokoju i wyciszenia. Łazienka może spełniać tę rolę. Jeszcze nigdy dotąd nie byliśmy tak blisko żywiołu Wody, który jest źródłem całego Istnienia.

Podczas projektowania, wspólnie z marką Axor, nowej kolekcji łazienkowej towarzyszyła mi idea zachowania całkowitej harmonii pomiędzy Człowiekiem, Naturą a Techniką. Aby być tej ideii wiernym, musiałem stworzyć łazienkę, w której Człowiek będzie czuć się dobrze.

Kształtowanie tej przestrzeni wymagało przemyślanego i precyzyjnego planowania. W mojej koncepcji ważne jest użycie naturalnych, szlachetnych materiałów oraz nowoczesne wyposażenie strefy służącej pielęgnacji ciała oraz strefy relaksu. Również toaleta znajduje swoją własną przestrzeń. Łazienka staje się integralną częścią mieszkania; zostaje połączona z sypialnią. Obie przestrzenie płynnie się przenikają, choć pozostawiliśmy możliwość rozsunięcia szklanej przegrody i oddzielenia pomieszczeń.

Projekty w tym prospekcie oraz ich wizualizacje wykonane przez mojego partnera Daniela Pouzet, pokazują, że to nie wielkość pomieszczenia odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu wierności mojej koncepcji. W łazience Axor Massaud liczy się atmosfera i wydobycie emocji; poczucie zadomowienia w nowym miejscu.

Pozwoliłem się zainspirować Naturze.
Ty pozwól się zainspirować Axor Massaud.
Jean-Marie Massaud”

PL_AxMassaud_Badplanung_