Jaka grupa produktów na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat diametralnie zmieniła sposób projektowania łazienek? Oczywiście, systemy zabudowy podtynkowej! Teraz firma Viega, jeden z wiodących dostawców rozwiązań sanitarnych, stworzyła system Prevista, na nowo definiując techniczne i ekonomiczne zalety techniki podtynkowej. W ścisłej współpracy z instalatorami zaprojektowano innowacyjny system, który dzięki koncepcji modułowej, zawiera znacznie mniej komponentów. Upraszcza to montaż na budowie oraz kwestie logistyki i magazynowania produktów. Linie „Dry”, „Dry Plus” i „Pure”, wchodzące w skład systemu Prevista wyznaczają nowe standardy elastyczności. Są przeznaczone do klasycznego montażu przy ścianie, w profilach lub na sprawdzonych szynach systemowych. Umożliwia to kreatywną i funkcjonalną aranżację łazienki. System Viega Prevista będzie dostępny na rynku od maja 2019 roku.

Podczas trzyletniego procesu tworzenia nowego systemu firma Viega pytała o opinie i doświadczenia fachowców zajmujących się na co dzień montażem systemów zabudowy podtynkowej. Zebrane w ten sposób pomysły i sugestie ulepszeń zostały uwzględnione przez projektantów. Prevista przekonuje przejrzystą strukturą i zmniejszoną liczbą komponentów: rozwiązanie to opiera się na strategii systemu modułowego. Stworzona na jego potrzeby nowa spłuczka może być łączona z wieloma identycznymi elementami do montażu pojedynczo przy ścianie, w profilach ścian działowych lub na specjalnej szynie montażowej.

Sugestie przekazane przez instalatorów w znacznej mierze przyczyniły się również do uczynienia nowego systemu prostszym i szybszym w montażu. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania pozwalają na znaczne ograniczenie ilości potrzebnych narzędzi. Profile poprzeczne stelaży podtynkowych Prevista montuje się przy użyciu zacisków z szybką blokadą. Nóżki mocowane są szybko na szynie montażowej „Dry Plus” za pomocą klipsów. Przy zastosowaniu tego samego stelaża możliwy jest również montaż pojedynczy.

Trzy linie systemu
Ze względu na koncepcję modułową nowy system obejmuje tylko dwie linie do zabudowy suchej „Dry” i „Dry Plus” oraz jedną linię „Pure” do zabudowy mokrej. Analogicznie, redukcji uległa również liczba elementów systemowych. Prevista oferuje stelaże podtynkowe do zabudowy suchej do WC, umywalki, pisuaru i bidetu. Dodatkowo dostępne są modele do WC i umywalki z regulacją wysokości. Szyna montażowa „Dry Plus” umożliwia indywidualną aranżację łazienki. Do zabudowy mokrej wystarczą cztery przygotowane odpowiednio bloki instalacyjne do WC, umywalki, pisuaru i bidetu. Zmniejszenie liczby elementów systemowych ułatwia logistykę i magazynowanie, co jest korzystne zarówno dla hurtowni, jak i instalatorów.

Wszystkie stelaże Viega Prevista o standardowej wysokości 1120 mm są wyposażone w identyczną spłuczkę. Mechanizm spłukiwania jest zawsze taki sam – niezależnie od wysokości i głębokości stelaża. Ułatwia to nie tylko montaż na budowie, lecz zapewnia jednocześnie pełną swobodę wyboru przycisku uruchamiającego. Spłuczkę Prevista można łączyć ze wszystkimi przyciskami Viega, a w razie potrzeby, wymienić w przyszłości przycisk na inny model.

Spłuczki wytwarzane metodą formowania przez rozdmuchiwanie bez problemu podłączymy do każdego dostępnego na rynku systemu instalacyjnego. Objętość spłukiwania ustawia się łatwo na zaworze odpływowym, a optymalne natężenie przepływu regulujemy przy pomocy opatentowanego dławika. Dzięki temu spłuczkę Prevista można dopasować do różnych misek ustępowych, również bezkołnierzowych. Ponadto regulowane w pionie stelaże są przystosowane do podłączenia nowoczesnych toalet myjących, do których oferujemy odpowiednie zestawy.

Intuicyjny montaż
Aby usprawnić instalację stelaży Prevista, firma Viega we współpracy z projektantami stworzyła specjalną koncepcję kolorystyczną. Wszystkie elementy ruchome i montowane ręcznie, są koloru żółtego. Instalator od razu widzi więc, co ma do zrobienia. Dotyczy to na przykład suwaka do ustawiania spłukiwania pełnego lub oszczędnego na zaworze odpływowym, regulowanego dławika przepływu czy uchwytu zaworu napełniającego.

Estetyczne i funkcjonalne przyciski uruchamiające
Innowacyjność systemu Prevista wyraża się także poprzez ponad 50 różnych modeli przycisków uruchamiających do WC i pisuaru. Dzięki ponadczasowemu designowi wkomponują się one harmonijnie w indywidualny wystrój dowolnej łazienki i pozostaną aktualne pomimo zmieniających się trendów wzorniczych.

Ciekawy akcent dekoracyjny stanowią nowe przyciski uruchamiające Visign for More, wyposażone seryjnie lub opcjonalnie w oświetlenie LED zintegrowane w ramce montażowej. Pełni ono również praktyczną funkcję, zapewniając orientację w ciemności. Energooszczędne diody włączają się dopiero po zbliżeniu.

Do łazienek o podwyższonych wymaganiach w zakresie higieny i obiektów użyteczności publicznej firma Viega oferuje bezdotykowe przyciski uruchamiające pasujące do systemu Prevista. Programowane indywidualnie przyciski z funkcją higieny gwarantują zachowanie jakości wody poprzez automatyczną aktywację spłukiwania w przypadku dłuższej przerwy w użytkowaniu.

Więcej informacji o nowym systemie podtynkowym znajdą Państwo na stronie viega.pl/Prevista.

Viega, Prevista, Łatwy montaż, zabudowa podtynkowa

System Prevista, stworzony we współpracy z instalatorami, charakteryzuje się mniejszą liczbą elementów, które można wykorzystać we wszystkich typowych sytuacjach montażowych. Na zdjęciu od lewej: stelaż do WC „Prevista Dry” z szyną montażową „Dry Plus” do elastycznej aranżacji łazienki, stelaż regulowany w pionie do montażu przy ścianie lub w profilach oraz blok „Prevista Pure” do zabudowy mokrej. (Zdjęcie: Viega)

Viega, Prevista, Łatwy montaż, zabudowa podtynkowa

 

Viega, Prevista, Łatwy montaż, zabudowa podtynkowa

Kluczowym wymaganiem stawianym przed twórcami systemu Prevista był możliwie jak najłatwiejszy montaż stelaży. Na zdjęciu praktyczna nóżka, którą przykręca się bezpośrednio do podłogi lub mocuje zatrzaskowo na szynie montażowej „Dry plus”. (Zdjęcie: Viega)

Viega, Prevista, Łatwy montaż, zabudowa podtynkowa

Na przykładzie spłuczki Prevista wyraźnie widać koncepcję ułatwienia fachowcom montażu poprzez funkcjonalną kolorystykę zastosowaną w nowym systemie. Wszystkie elementy ruchome i montowane ręcznie, są w kolorze żółtym. (Zdjęcie: Viega)

Viega, Prevista, Łatwy montaż, zabudowa podtynkowa

Kolejny przykład praktycznego wykorzystania doświadczeń instalatorów: stelaż „Prevista Dry” posiada w standardzie możliwość regulacji wysokości w zakresie 6 cm. Dzięki temu, już po zamontowaniu można dopasować wysokość położenia miski do indywidualnych preferencji. (Zdjęcie: Viega)

www.viega.pl