Istnieją różne trendy w zakresie designu, lecz największą sztuką jest funkcjonalne połączenie technologii i wzornictwa tak, by spełnić indywidualne potrzeby klientów. Łazienka w coraz większym stopniu staje się miejscem relaksu, gdzie zwracamy uwagę na estetykę wszystkich elementów wyposażenia. Firma odpowiada na te oczekiwania wprowadzając nową, szeroką ofertę przycisków uruchamiających Visign. Te funkcjonalne produkty o różnorodnym designie harmonijne wkomponują się w każdą aranżację wnętrza.

Łazienki są tak różne, jak ich użytkownicy. Podobnie zróżnicowane są przyciski uruchamiające firmy Viega, podzielone na serie Visign for More i Visign for Style. Cały program został jednak zaprojektowany w taki sposób, że wybór odpowiedniego przycisku uruchamiającego jest wyłącznie kwestią gustu, ponieważ rozwiązanie techniczne jest zawsze takie samo. Za ścianą w każdym przypadku kryje się system zabudowy podtynkowej Prevista, co oznacza, że wszystkie przyciski uruchamiające Viega Visign można łączyć z zamontowaną w nim spłuczką.

Oferta przycisków uruchamiających Visign obejmuje ponad 50 seryjnych wzorów w różnorodnych kompozycjach materiałowych oraz dodatkowe kolory specjalne. Tak szeroka gama umożliwia bardzo indywidualne projekty łazienek. Wybierając optymalny dla naszych potrzeb model, zrealizujemy zarówno subtelne koncepcje „ton w ton”, jak i naturalne aranżacje z ciepłymi kolorami i „miękkimi” materiałami, czy też efektowne wnętrza w stylu glamour oparte na kontrastach.

Oświetlenie LED i montaż na równi z glazurą

Design to nie tylko kształty i materiały, ale również światło. Przyciski uruchamiające Visign for More 202 i Visign for More 205 sensitive posiadają w standardzie wbudowane energooszczędne diody LED. Pełnią one zarówno funkcję praktyczną, ułatwiając orientację w ciemności, jak i estetyczną – tworząc nastrojowe oświetlenie wnętrza. Do modeli Visign for More 201 i Visign for More 204 jest natomiast dostępna opcjonalna podświetlana ramka montażowa. Podkreśla ona wyrafinowany design, stanowiąc subtelną ozdobę łazienki.

Klienci, którzy lubią szczególnie jednolite aranżacje, mogą zdecydować się na montaż przycisku na równi z powierzchnią glazury. Przy takim rozwiązaniu, wtapia się on harmonijnie w ścianę, tworząc idealnie płaską powierzchnię.

Czysta sprawa

Przy projektowaniu swoich produktów łazienkowych firma Viega przywiązuje dużą wagę do stosowania materiałów łatwych do utrzymania w czystości, takich jak szkło lub stal nierdzewna. Najwyższy poziom higieny zapewniają bezdotykowe przyciski Visign for More 205 sensitive oraz Visign for Style 25 sensitive. Spłukiwanie uruchamiane jest tutaj po zbliżeniu dłoni do odpowiednio oznaczonego pola, co ogranicza kontakt z ewentualnymi bakteriami i zarazkami.

W zachowaniu codziennej higieny w łazience pomaga również specjalny zasobnik na tabletki. Rozwiązanie to pozwala zrezygnować z niezbyt estetycznych zawieszek umieszczanych w misce ustępowej i zapewnia czystość oraz świeżość przy każdym spłukiwaniu.

Przyciski uruchamiające Viega do WC i pisuarów zostały zaprojektowane we współpracy z renomowanym studiem ARTEFAKT design z Darmstadt. Seria Visign inspirowana jest najważniejszymi światowymi trendami wzorniczymi i oferuje atrakcyjne rozwiązania do spójnych aranżacji łazienkowych.

Widok z boku pokazuje wyjątkowo ciekawy kształt modelu Visign for More 200. Przyciski uruchamiające nachylają się do użytkownika niczym delikatna fala, czytelnie sygnalizując funkcje spłukiwania pełnego i oszczędnego. Dzięki odchyleniu od ściany przycisk sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. Produkt ten został wyróżniony prestiżową nagrodą „Design Plus powered by ISH 2019” za innowacyjność i wysoką jakość wzornictwa.

Unikalnym rozwiązaniem są powierzchnie z fornirowanego drewna. Przyjemne w dotyku bejcowane drewno z wędzonego dębu wnosi do łazienki naturalność i ciepło.

Przycisk Visign for More 200 jest dostępny również w wersji ze stali nierdzewnej w kolorze antracytowym i pozłacanym oraz w ciepłym odcieniu złotej miedzi. Wyjątkową lekkością zachwyca model wykonany z wysokiej jakości jednowarstwowego szkła bezpiecznego, oferowany w kolorze czarnym lub białym. (Zdjęcie: Viega)

Design przycisku uruchamiającego Visign for More 201 wyraża się poprzez unikalną jakość wykonania. Jest on wycinany laserowo i wytłaczany z jednego kawałka bardzo cienkiej stali nierdzewnej. Dwa opływowe przyciski spłukiwania łagodnie wznoszą się z purystycznej podstawy. Achim Pohl, projektant i dyrektor generalny studia ARTEFAKT design opisuje Visign for More 201 jako produkt maksymalnie purystyczny. „Wykonanie z jednego kawałka stali nierdzewnej nadaje mu unikalnego charakteru, podczas gdy miękkie i opływowe kształty przycisków stanowią emocjonalne zaproszenie dla użytkownika.” Dyskretne oświetlenie, dostępne opcjonalnie w postaci ramki montażowej z diodami LED, podkreśla szczególny charakter tego modelu.

Przycisk Visign for More 201 jest dostępny w wersji ze stali nierdzewnej szczotkowanej lub pozłacanej oraz w kolorze białym i antracytowym. Istnieje możliwość montażu na równi z powierzchnią glazury. (Zdjęcie: Viega)

Zastąpienie klasycznego przycisku zupełnie nowym pokrętłem w modelu Visign for More 202 to prawdziwa rewolucja w zakresie spłukiwania. Jest ono aktywowane przez elektronikę ukrytą pod pokrętłem. Innowacyjny design odzwierciedla się również w unikalnym połączeniu puryzmu i formy organicznej. Pokrętło o organicznym kształcie przypominającym rzeźbę wychodzi z minimalistycznej płytki, przylegającej do ściany. Gałka obramowana jest diodami LED, które w ciemności podkreślają jej odrębność.

Przycisk Visign for More 202 pasuje praktycznie do każdej łazienki. Oprócz modeli ze stali nierdzewnej w kolorze białym, białym/chromowanym i pozłacanym są dostępne wersje lakierowane na wiele kolorów specjalnych(Zdjęcie: Viega)

Visign for More 204 to twórcza kontynuacja znanego wzoru Visign for More 104. Przycisk ten przyciąga uwagę precyzyjnymi liniami dwóch listewek – dłuższej do spłukiwania pełnego i krótszej do spłukiwania oszczędnego. Dyskretne podświetlenie w postacie opcjonalnej ramki montażowej z diodami LED podkreśla minimalistyczny design i zapewnia orientację w ciemności. Za niebanalnym wzornictwem kryje się najnowsza technologia elektronicznego uruchamiania. Aby zainicjować spłukiwanie, wystarczy delikatnie dotknąć listewki.

Przycisk Visign for More 204 wykonany jest z trwałej stali nierdzewnej i dostępny w wielu wariantach: płytka maskująca i listewka szczotkowane, płytka maskująca i listewka antracytowe, płytka maskująca i listewka polerowane, płytka maskująca i listewka pozłacane oraz płytka maskująca antracytowa i listewka szczotkowana. Ofertę uzupełniają kolory metaliczne i specjalne. (Zdjęcie: Viega)

Bezdotykowa obsługa, delikatnie zaokrąglone krawędzie i czarne szkło, nadające lekkości i blasku – przycisk Visign for More 205 sensitive to połączenie „emocjonalnego” designu z maksymalną funkcjonalnością. Wystarczy zbliżyć dłoń do wybranego pola, aby uruchomić spłukiwanie. Pola w formie pikselowej chmurki stają się widoczne, kiedy podejdziemy na odległość około 250 cm. (Zdjęcie: Viega)

Visign for Style 20 to klasyk w programie przycisków uruchamiających Visign, prezentowany teraz w lekko odświeżonej formie. Nowa wersja ma wyostrzone kontury, a dzięki ulepszeniom technicznym działa jeszcze bardziej płynnie. Najbardziej charakterystyczną cechą pozostają jednak okrągłe przyciski kontrastujące z prostokątnym kształtem ramki. Przycisk do spłukiwania pełnego jest przy tym wypukły, a ten do spłukiwania oszczędnego, wklęsły.

Dzięki grubości zaledwie 8 mm, przycisk ładnie wtapia się w ścianę, a przy zastosowaniu specjalnej ramki montażowej można go również całkowicie zlicować z powierzchnią glazury. Model Visign for Style 20 jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i dostępny w kolorze bieli alpejskiej, chromowanym i szlachetny mat. (Zdjęcie: Viega)

Prostota bez zbędnych ozdobników – te cechy wyróżniają przycisk uruchamiający Visign for Style 21. Asymetryczny podział powierzchni na dwa pola o różnej wielkości nasuwa skojarzenie z włącznikiem do światła, zapewniając intuicyjną obsługę. Duży przycisk służy do spłukiwania pełnego, a mały do oszczędnego. Pracownia ARTEFAKT design z Darmstadt, która współtworzyła ten produkt, połączyła minimalistyczny design z niezwykle płaską konstrukcją (jedynie 8 mm). Klienci, chcący uzyskać efekt idealnie gładkiej ściany, mogą zdecydować się na opcjonalną ramkę montażową, pozwalającą na zlicowanie przycisku z glazurą.

Przycisk Visign for Style 21 jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i dostępny w kolorze alpejska biel, w wersji matowej lub chromowanej, stanowiąc dobre rozwiązanie do każdej łazienki. (Zdjęcie: Viega)

Miękkie geometryczne formy coraz częściej pojawiające się w nowoczesnych łazienkach stanowiły inspirację dla projektantów przycisku uruchamiającego Visign for Style 23. Dzięki delikatnym, płynnym kształtom wpisuje się on w aktualny trend emocjonalnego designu. Ciekawym akcentem jest tutaj zakończenie przycisków na równi z krawędzią całej płytki. Zaokrąglona, chromowana ramka kojarzy się z kształtem współczesnych smartfonów. Dzięki dziesięciu wersjom kolorystycznym (stonowanym lub kontrastowym dwukolorowych) Visign for Style 23 oferuje szerokie możliwości indywidualnej aranżacji łazienki. (Zdjęcie: Viega)

Przyciski uruchamiające do WC mają zazwyczaj układ poziomy. W modelu Visign for Style 24 projektanci studia ARTEFAKT design poszli inną drogą. Umieścili przyciski pionowo, na środku, jeden pod drugim, co zapewnia ciekawy efekt wizualny. Wysoka jakość produktu jest widoczna szczególnie w wersjach dwukolorowych. Powierzchnie o wysokim połysku w połączeniu z elementami wykonanymi z matowego szlifowanego aluminium nadają przyciskowi Visign for Style 24 wyjątkowo ekskluzywny wygląd. Na zamówienie dostępne są kolory metaliczne i specjalne oraz ramka do montażu równi z glazurą. (Zdjęcie: Viega)

Visign for Style 25 sensitive to przycisk uruchamiający działający całkowicie bezdotykowo, co sygnalizuje już sam design produktu – czysta biel i pola w formie chmurek pikselowych. Farba luminescencyjna, którą pokryty jest przycisk, ładuje się w ciągu dnia światłem naturalnym i sztucznym, a następnie świeci nastrojowo, zapewniając orientację w ciemności. Kształt i wykończenie tego modelu kojarzą się z designem współczesnych smartfonów. Visign for Style 25 sensitive to doskonały przykład bezdotykowej elegancji. (Zdjęcie: Viega)