Press Booster – przystawka do zaciskarek firmy Viega

System Megapress umożliwia łączenie rur ze stali grubościennej poprzez zaprasowywanie na zimno. Montaż odbywa się tu przy pomocy sprawdzonych zaciskarek Viega Pressgun. W przypadku złączek XL konieczne jest jednak zastosowanie dodatkowej przystawki, wzmacniającej siłę zaprasowania. Dzięki temu instalator może szybko i bez wysiłku wykonywać połączenia o średnicach 2½, 3 i 4″.

Dzięki systemowi Megapress nowoczesna technika zaprasowywania po raz pierwszy mogła być zastosowana również w instalacjach ze stali grubościennej. Połączenia wykonuje się tutaj tak samo, jak w przypadku innych systemów Viega. Jedyną różnicą są rury stalowe o dużych średnicach, gdzie do zaciśnięcia kształtki potrzebna jest zdecydowanie większa siła. W tym celu firma Viega zaprojektowała rozwiązanie, dzięki któremu złączki XL zaprasowuje się równie łatwo jak standardowe elementy.

Jak to działa?

Press Booster to specjalna przystawka wzmacniająca siłę zaprasowania, stosowana z zaciskarkami Viega Pressgun do kształtek Megapress XL. Przy wykonywaniu takiego połączenia są zazwyczaj konieczne dwa zaprasowania. Podczas pierwszego zaciskarka przesuwa do przodu głowicę rolkową Press Booster i wciska kulki szczęk przegubowych w punkty osadzenia pierścienia zaciskowego, wytwarzając przy tym ciśnienie. Następujące tuż potem drugie zaprasowanie kończy całą operację, po czym urządzenie cofa się automatycznie.

Wygoda i oszczędność czasu

Dzięki niewielkiej masie, paskowi na ramię oraz ergonomicznemu uchwytowi obsługa przystawki jest wyjątkowo prosta i bezpieczna. Press Booster stanowi duże ułatwienie przy układaniu instalacji o dużych średnicach, a także podczas pracy na większej wysokości i w trudno dostępnych miejscach. Może on być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ- 2 do Pressgun 5. W zależności od średnicy, oszczędność czasu w porównaniu ze spawaniem wynosi nawet 80%.

Press Booster, przystawka, do zaciskarek, viega, łatwe zaprasowywanie, duże średnice

Specjalna przystawka Press Booster pozwala na łatwe zaprasowywanie złączek o dużych średnicach w instalacjach ze stali grubościennej.

Press Booster, przystawka, do zaciskarek, viega, łatwe zaprasowywanie, duże średnice

Press Booster może być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ- 2 do Pressgun 5.

Press Booster, przystawka, do zaciskarek, viega, łatwe zaprasowywanie, duże średnice

 

Press Booster zdecydowanie ułatwia wykonywanie połączeń przy rurociągach znajdujących się ponad głową instalatora lub w trudno dostępnych miejscach.