Maksymalna higiena i wysokiej jakości design

Ostatnie wydarzenia przypomniały nam, jak ważne jest utrzymywanie wysokiego poziomu higieny i ograniczanie kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi drobnoustrojami.  Powierzchnie przycisków uruchamiających do WC niewątpliwie należą w tym kontekście do miejsc podwyższonego ryzyka. Dlatego firma Viega ma w swojej ofercie bezdotykowe modele, takie jak Visign for More 205 sensitive i Visign for Style 25 sensitive oraz Visign for Public 12. Spłukiwanie uruchamiane jest tutaj po zbliżeniu dłoni do oznaczonego pola, co ogranicza kontakt z ewentualnymi zarazkami.

 

Niezależnie od tego, czy mówimy o łazience domowej, czy toalecie publicznej, higiena zawsze odgrywa w tych miejscach kluczową rolę. Jednym z najbardziej newralgicznych punktów jest oczywiście przycisk uruchamiający do WC, dotykany często przez różnych użytkowników. Wszystkie przyciski z serii Visign projektowane są tak, żeby ich powierzchnia była jak najłatwiejsza do utrzymania w czystości. Najwyższy stopień higieny może zapewnić jednak tylko brak bezpośredniego kontaktu z przedmiotem. Takim rozwiązaniem są właśnie sterowane elektronicznie, bezdotykowe przyciski uruchamiające firmy Viega. Można je łączyć ze wszystkimi spłuczkami podtynkowymi nowego systemu Prevista.

 

Bezdotykowa elegancja

Delikatnie zaokrąglone krawędzie i czarne szkło, nadające lekkości i elegancji – przycisk Visign for More 205 sensitive to połączenie „emocjonalnego” designu z maksymalną funkcjonalnością. Wystarczy zbliżyć dłoń do wybranego pola, aby automatycznie uruchomić spłukiwanie małe lub duże. Charakterystyczne pola w formie pikselowej chmurki stają się widoczne, kiedy podejdziemy na odległość około 2,5 m. Produkt ten otrzymał międzynarodową nagrodę iF Design Award 2020, jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa.

 

Visign for Style 25 sensitive to kolejny przycisk uruchamiający firmy Viega, działający całkowicie bezdotykowo. Sygnalizuje to już sam innowacyjny design produktu – czysta biel i pola w formie chmurek pikselowych. Farba luminescencyjna, którą pokryty jest przycisk, ładuje się w ciągu dnia światłem naturalnym i sztucznym, a następnie świeci nastrojowo, zapewniając orientację w ciemności. Kształt i wykończenie tego modelu mogą budzić skojarzenia z designem współczesnych smartfonów.

 

Przyciski Visign for More 205 sensitive i Visign for Style 25 sensitive to doskonały przykład bezdotykowej elegancji. Zapewniają maksymalnie higieniczną obsługę i doskonale pasują do każdej aranżacji łazienkowej.

 

Higieniczne rozwiązanie do łazienek publicznych

Produkty przeznaczone do toalet w obiektach użyteczności publicznej, muszą być nie tylko łatwe do utrzymania w czystości, ale również wyjątkowo trwałe. Takie właśnie cechy wyróżniają serię przycisków uruchamiających Visign for Public. Produkty te wykonane są ze stali nierdzewnej i odporne na akty wandalizmu, a solidne śruby mocujące zabezpieczają je przed kradzieżą.

 

Najbardziej higieniczne rozwiązanie dla publicznych toalet proponowane przez firmę Viega, to model Visign for Public 12, wyposażony w czujnik podczerwieni. Spłukiwanie aktywowane jest automatycznie, w krótkim odstępie czasu, po tym jak użytkownik opuści obszar objęty działaniem czujnika. Technologia ta jest warta uwagi, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy staramy się maksymalnie ograniczać kontakt z powierzchniami, na których mogą znajdować się niebezpieczne zarazki. Bezdotykowy przycisk Visign for Public 12 dostępny jest w kolorach „stal nierdzewna“ i „biały drogowy“. Wysoka jakość wykonania i minimalistyczny design sprawiają, że doskonale pasuje do eleganckich łazienek w obiektach publicznych i komercyjnych.

Elegancki, bezdotykowy przycisk Visign for More 205 sensitive: wystarczy zbliżyć dłoń do wybranego pola, aby automatycznie uruchomić małe lub duże spłukiwanie.

Innowacyjny design przycisku Visign for Style 25 sensitive od razu sygnalizuje sposób jego działania. Pola w formie pikselowych chmurek w czytelny sposób informują o bezdotykowym działaniu.

Przycisk Visign for Public 12 ma wbudowany czujnik podczerwieni, uruchamiający spłukiwanie w sposób bezdotykowy. Model ten jest wykonany ze stali nierdzewnej i odporny na akty wandalizmu.

 

Informacje o firmie

Grupa Viega zatrudnia aktualnie ponad 4000 pracowników na całym świecie, co czyni ją jednym z liderów branży produktów techniki instalacyjnej. W dziesięciu lokalizacjach pracujemy na długofalowy sukces marki Viega. Produkcja skoncentrowana jest w czterech głównych zakładach w Niemczech. Specjalne rozwiązania na rynki lokalne wytwarzane są w McPherson/USA, Wuxi/Chiny jak i Sanand/Indie. Najważniejszą część oferty firmy stanowi technika instalacyjna. Obok systemów rurowych, ważną rolę odgrywają także systemy podtynkowe i odpływowe. Asortyment Viega obejmuje ok. 17000 produktów, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.

 

Rodzinna firma Viega została założona w Attendorn/Niemcy w 1899 r. W latach 60. stała się przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową. Obecnie produkty Viega są stosowane na całym świecie. Za ich dystrybucję odpowiadają własne struktury handlowe w poszczególnych krajach.