Dodatki chemiczne

Ciągły rozwój to idea która przyświeca firmie Caleffi przez cały okres jej istnienia. W roku 2019 firma wprowadziła do swojej oferty innowacyjny produkt Caleffi XS®. W tym roku zwiększyła jego wszechstronność poprzez dedykowane dla niego środki chemiczne ochrony instalacji C3 CLEANER FAST oraz C1 INHIBITOR FAST.

C3 CLEANER FAST stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń z nowo wykonanej, jak i z istniejącej instalacji centralnego ogrzewania. Opakowanie  0,4 litra jest wystarczającą dawką dla instalacji o pojemności 150 litrów, co przekłada się w przybliżeniu na instalację wyposażoną w 15 grzejników. Preparat jest środkiem bezpiecznym o neutralnym pH i o słabym zapachu. Niezwykle istotne jest to, że nie jest środkiem agresywnym w stosunku do materiałów najczęściej wykorzystywanych w instalacjach centralnego ogrzewania, tj.: żelazo, stal, stal nierdzewna, mosiądz, miedź, aluminium, plastik czy guma.

C1 INHIBITOR FAST firmy Caleffi stanowi ochronę przeciwko korozji i osadzaniu się kamienia. Podobnie jak C3 Cleaner ma neutralne pH i delikatny zapach, a także dozuje się go w takich samych proporcjach czyli 0,4 litra jest wystarczającą dawką dla instalacji o pojemności 150 litrów, co przekłada się w przybliżeniu na instalację wyposażoną w 15 grzejników.  Stosowanie tego preparatu w trakcie eksploatacji instalacji zapewni cichą pracę pomp i kotła oraz zabezpieczy odbiorniki ciepła. Środek jest zgodny z wytycznymi VDI2015 dla inhibitorów chemicznych. C1 Inhibitor, może być stosowany w systemach ogrzewania i chłodzenia, jest bezpieczny dla wszystkich materiałów metalowych oraz tworzyw sztucznych występujących w instalacjach.

#caleffi #caleffixs, #xs #dodatki chemiczne #środki chemiczne #inhibitor #c3 cleaner #c1 inhibitor #ochrona #ochrona instalacji

 

Automatyczna grupa nadzorowania procesu demineralizacji lub zmiękczania wody

W roku 2020 firma Caleffi skupia się, m.in. na ochronie instalacji grzewczych, stąd dotychczasowa oferta wzbogacona została o automatyczną grupę nadzorowania procesu demineralizacji lub zmiękczania z serii 580020.
Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny regulator sterujący procesami demineralizacji i zmiękczania. Wszystkie niezbędne parametry dotyczące procesu uzdatniania można wprowadzić bezpośrednio w panelu regulatora. Oprogramowanie automatycznie oblicza wszystkie parametry niezbędne do prawidłowego działania. Dla grupy dostępne są dwa wkłady z serii 580 przeznaczone do procesu zmiękczania lub demineralizacji.

#grupa do uzdatniania wody #uzdatnianie wody #demineralizacja #zmiękczanie #caleffi

 

Więcej nowości w katalogu
on-line: https://www.caleffi.com/poland/pl/catalog
pdf: https://www.caleffi.com/sites/default/files/file/katalog_gpg_2020_pl.pdf