Prestiżowa, międzynarodowa nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest produktom wyróżniającym się wyjątkowej jakości wzornictwem. W tym roku konkurencja była większa niż kiedykolwiek, ponieważ do konkursu zostało zgłoszonych ponad 6500 produktów z 60 krajów. Tylko 1644 z nich otrzymało wyróżnienie, a jednym z nich był właśnie odpływ prysznicowy Advantix Cleviva firmy Viega.

„Zdobywcy nagród Red Dot udowodnili, że stworzone przez nich produkty są naprawdę doskonałe” – skomentował wyniki konkursu profesor Peter Zec, założyciel i Prezes Red Dot. Oceny dokonało międzynarodowe jury, złożone z doświadczonych ekspertów, którzy podejmowali wspólne decyzje odnośnie przyznanych wyróżnień.

Funkcjonalny design w wydaniu Viega

Odpływ Advantix Cleviva powstał przy współpracy z renomowanym niemieckim studiem projektowym ARTEFAKT design z Darmstadt. Miejsce wśród zwycięzców Red Dot zapewniło produktowi firmy Viega nie tylko efektowne wzornictwo, ale również funkcjonalność tego rozwiązania, która przekonała członków jury. „Ten odpływ prysznicowy posiada wyjątkowe walory użytkowe i oferuje dużą różnorodność zastosowań, co pozwala go dyskretnie wkomponować w indywidualne aranżacje łazienkowe” – stwierdzili eksperci.

Odpływ Advantix Cleviva można zamontować w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład przy samej ścianie lub poziomo na środku. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych, woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej do centralnego wpustu. Ponadto profil posiada odpowiedni spadek i osadzony jest bezpośrednio na warstwie jastrychu. Woda odpływa przez eleganckie wymienne wkłady ze stali nierdzewnej, dostępne w dwóch wzorach, z jednym lub dwoma otworami.

Prezentacja zwycięzców konkursu

Zwycięskie produkty będą prezentowane na stronie internetowej Red Dot od 22 czerwca jako część specjalnej wystawy online. Odwiedzający znajdą tam poszerzone opisy, zdjęcia i dodatkowe informacje. Wyróżnione produkty można będzie również zobaczyć w Red Dot Design Museum w niemieckim mieście Essen.
www.red-dot.org/en

 

Nagroda Red Dot jest przyznawana w uznaniu dla wyjątkowej jakości designu. Międzynarodowe jury wyróżnia nią jedynie produkty, które łącza w sobie doskonałe wzornictwo i funkcjonalność. Odpływ Advantix Cleviva firmy Viega znalazł się wśród tegorocznych zwycięzców.

 

W odpływie Advantix Cleviva woda jest odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej do centralnego wpustu, co wygląda bardzo efektownie.

 

Zdjęcie przekrojowe doskonale pokazuje praktyczne zalety modelu Advantix Cleviva, takie jak niewielka wysokość odpływu, możliwość kompensacji wysokości przez wysuwany kołnierz, czy łatwa w montażu mata uszczelniająca do połączenia z uszczelnieniem cienkowarstwowym.