Każdy instalator dobrze wie, jak ważną rolę w codziennej pracy odgrywa optymalne zabezpieczenie narzędzi montażowych i utrzymanie ich w należytym porządku. System walizek narzędziowych Viega to funkcjonalne rozwiązanie, odpowiadające na potrzeby fachowców. Nowe modele są lżejsze i bardziej kompaktowe, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zachlapanie. Ponadto system jest w pełni kompatybilny z zabudową samochodową Sortimo.

Wysokiej jakości narzędzia mają istotny wpływ na efektywność i komfort pracy instalatora. Równie ważna jest oczywiście kwestia ich odpowiedniego przechowywania i zabezpieczenia na placu budowy oraz podczas transportu. Firma Viega od dawna oferuje praktyczne i wytrzymałe walizki do swoich urządzeń z serii Pressgun i akcesoriów. Nowe modele, dostępne w dwóch rozmiarach są znacznie lżejsze i bardziej kompaktowe od poprzednich wersji. Dzięki nim instalatorzy mogą mieć zawsze pod ręką zaciskarkę i pasujące do niej akcesoria Viega

Idealny porządek i wygodny transport

W pierwszej walizce mieści się Pressgun, ładowarka i akumulator albo przystawka Pressgun-Press Booster, a w drugiej szczęki lub pierścienie zaciskowe do określonych zastosowań. Takie rozwiązanie systemowe jest nie tylko praktyczne, ale zapewnia również idealny porządek w magazynie, warsztacie lub miejscu montażu. Ponadto zabezpiecza i chroni nasze narzędzia. Obie walizki można łatwo łączyć ze sobą lub z innymi kompatybilnymi walizkami narzędziowymi, tworząc na przykład kompletny wózek. Ergonomiczne uchwyty i boczne wgłębienia zapewniają wygodny transport.

Odporne na wstrząsy i zachlapania

Elastyczność nowego systemu walizek ułatwia prace montażowe, a ich kompaktowe wymiary i zredukowana względem poprzednich modeli masa, czynią je wygodniejszymi w zastosowaniu. Jednocześnie pojemność załadunku każdej z walizek wynosi aż 25 kg. Dzięki temu mogą one bez trudu pomieścić wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria. Kolejną ważną zaletą jest dobrze już znana instalatorom wytrzymałość i trwałość walizek firmy Viega. Nowe modele są skutecznie zabezpieczone przed zachlapaniem wodą i odporne na złamanie, a maksymalne obciążenie pokrywy wynosi aż 100 kg. Pozwala to sprostać wszystkim wyzwaniom, z którymi mamy do czynienia na miejscu budowy.

Nowy system walizek narzędziowych Viega sklada się z dwóch modeli, które mieszczą zaciskarkę Pressgun oraz wszystkie akcesoria potrzebne do montażu systemów zaprasowywanych.

Obie walizki Viega można łatwo łączyć ze sobą lub z innymi walizkami narzędziowymi, tworząc na przykład kompletny wózek. System jest też w pełni kompatybilny z zabudową samochodową Sortimo.

Walizka narzędziowa Viega doskonale chroni zaciskarkę, gwarantując bezpieczny i wygodny transport.

Jedna walizka, jeden zestaw: ta zasada dotyczy również szczęk zaciskowych, przeznaczonych do konkretnych systemów zaprasowywanych Viega. Ułatwia to utrzymanie idealnego porządku w magazynie, czy na placu budowy.