Ekonomiczne rozwiązanie firmy Viega do instalacji grzewczych i chłodniczych

Nowa rura Viega jest wykonana z bardziej ekonomicznego materiału, czyli stali nierdzewnej 1.4520, zgodnie z normą PN-EN 10088-2. Oferta obejmuje średnice od 15 do 108 mm, które doskonale nadają się do instalacji grzewczych i przemysłowych. Szeroki zakres możliwych kombinacji ze złączkami Profipress, Sanpress i Sanpress Inox zapewnia dużą elastyczność w zakresie projektowania i montażu systemów.

Oferowana przez firmę Viega rura ze stali nierdzewnej 1.4520 stanowi ekonomiczną alternatywę w przypadku zamkniętych obiegów grzewczych i chłodniczych oraz instalacji przemysłowych. Szeroki asortyment obejmuje różnorodne komponenty o średnicach od 15 do 108 mm, w tym oczywiście w praktycznym wymiarze pośrednim 64 mm.

Instalacje przemysłowe

Gazy techniczne, sprężone powietrze, woda chłodząca lub inne zastosowania specjalne: rura ze stali szlachetnej 1.4520 stanowi ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie do wszystkich instalacji przemysłowych. Gwarantuje wysoką trwałość i bezproblemową eksploatację przez długi czas, minimalizując ryzyko awarii systemu i związanych z tym przestojów w produkcji

Wysokiej jakości elementy uszczelniające

Do łączenia rur Viega ze stali nierdzewnej można wykorzystywać złączki zaprasowywane Profipress, Sanpress i Sanpress Inox. Posiadają one elementy uszczelniające wykonane z wysokiej jakości elastomerów (EPDM lub FKM) i precyzyjnie dostosowane do odpowiednich mediów, ciśnienia i temperatury pracy, w różnych typach instalacji.

Ponadto wszystkie kształtki wyposażone są w charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur, gwarantujący wymuszoną nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Każde niezaprasowane połączenie zostanie więc natychmiast zauważone podczas próby szczelności lub napełniania systemu.

Najważniejsze zalety nowej rury

  • Ekonomiczna alternatywa dla zamkniętych obiegów grzewczych, chłodniczych i zastosowań przemysłowych
  • Możliwość stosowania ze złączkami Profipress, Sanpress Inox i Sanpress
  • Wyraźne oznakowanie rury kolorem miedzianym wyklucza ryzyko pomyłki.
  • Elementy dostępne w rozmiarach od 15 do 108 mm, w tym wymiar pośredni 64 mm
  • Szybki, łatwy i bezpieczny montaż, dzięki nowoczesnej technice zaprasowywania na zimno
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki profilowi SC-Contur

Rura firmy Viega ze stali nierdzewnej 1.4520 zapewnia dużą elastyczność w zakresie montażu instalacji grzewczych i chłodniczych.

Nową rurę można łączyć kształtkami zaprasowywanymi Profipress, Sanpress Inox i Sanpress.

Rura firmy Viega ze stali nierdzewnej 1.4520 doskonale nadaje się do instalacji grzewczych i przyłączy grzejnikowych.

Dwie linie, symbol i zatyczki ochronne w kolorze miedzi na końcach rury informują, że nie może być ona stosowana w instalacjach wody użytkowej.

Informacje o firmie

Grupa Viega zatrudnia aktualnie ponad 4700 pracowników na całym świecie, co czyni ją jednym z liderów branży produktów techniki instalacyjnej. W dziesięciu lokalizacjach pracujemy na długofalowy sukces marki Viega. Produkcja skoncentrowana jest w czterech głównych zakładach w Niemczech. Specjalne rozwiązania na rynki lokalne wytwarzane są w McPherson/USA, Wuxi/Chiny jak i Sanand/Indie. Najważniejszą część oferty firmy stanowi technika instalacyjna. Obok systemów rurowych, ważną rolę odgrywają także systemy podtynkowe i odpływowe. Asortyment Viega obejmuje ok. 17000 produktów, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.

Rodzinna firma Viega została założona w Attendorn/Niemcy w 1899 r. W latach 60. stała się przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową. Obecnie produkty Viega są stosowane na całym świecie. Za ich dystrybucję odpowiadają własne struktury handlowe w poszczególnych krajach.